Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Mayıs 2021

Besmele’nin Önemi ve Fazileti

Sponsor Reklam

Besmele’nin Önemi ve Fazileti

Besmele’nin Önemi ve Fazileti

Besmele’nin Önemi ve Fazileti

Hiç şüphesiz, Cebrail (a.s)’ın peygamber Efendimiz (s.a.v)’e bildirdiği şekliyle, Kuran-ı Kerimin diziliş sırasındaki ilk suresi Fatihadır ve Fatihanın da ilk ayeti bir çok alimlere göre Besmele-i şerifedir. Bu yüzden hem harf sayısı hemde satır sayısının Kuran-ı kerimle ilgisi büyükdür.

Besmele-i şerifenin bazı faziletleri: Her gün 786 defa Besmeleyi 7 gün okuyan kimse istediğini elde eder. yatmadan önce 21 defa okuyan şeytan, cin, hırsız, ani ölüm ve diğer bir çok beladan korunur. Zalim üzerine 51 defa okunup yüzüne üflenirse şerrinden korunur. Yine 51 defa olmayan bir iş için okunursa muvaffak olunur.

Okuma şekli; Besmele-i şerif tama olarak okunur. yani “Bismillahirrahmanirrahim” denir. 50 tanesi işi bitirecek kişinin yanına gelmeden okunur, veya müsait olunursa kapıda okunur. Son besmele hiç dünya kelamı konuşmadan, kişinin yanına girerken ,yada içeride hissettirmeden yüzüne doğru hafifce üflenir. Güneş doğarken güneşe karşı 300 defa okuyan ve arkasından Peygamberimize salat ve selam getiren hesapsız rızık ve zenginliğe kavuşur. İçinde su buluna bir kaba 786 defa okuyup bu suyu sevdiğin birine içirirsen, onun sınırsız sevgi ve bağlılığını kazanırsın. Bir kağıda 35 defa yazıp evine yada işyerine asarsan, nazar, şeytan ve cin şerrinden korunur, malın ve kazancın çoğalır. Bereketin atrat.

Etiketler:

Sponsor Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz