ilahirahmet
Anasayfa » Etkili Dualar » Borç Ödeme Kolaylığı ve Üzüntüden Kurtulma Duası

Borç Ödeme Kolaylığı ve Üzüntüden Kurtulma Duası

Borç Ödeme Kolaylığı ve Üzüntüden Kurtulma Duası
Borç Ödeme Kolaylığı ve Üzüntüden Kurtulma Duası

Günün birinde, Cenâb-ı Peygamber (S.A.S.) Efendimiz mescide girerler. Ensâr-i Kiramdan (Ebû Ümâme) isminde bir zâtı görür, kendisine hitaben, ne hikmete mebnî namaz vaktinin dışında mescidde bulunduğunu sorar, o da borç yüzünden uğradığı üzüntüsünü arz eder.

Efendimiz (S.A.S.): “Sana bir dua öğreteyim de ona devam ettiğin takdirde, Cenâb-ı Hak sıkıntını alır ve borcunu ödemeğe yardım eder” buyurmuşlardır.

(Allâhümme innî eûzü bike min’el-hemmi ve’l-huzni ve eûzü bike min’el-aczi ve’l-keseli ve eûzü bike min-el cübni ve’l-buhli ve eûzü bike min galebeti’d-deyni ve kahr’ir- ricâli) duâsıdır.

اَللَّهُمَّ اِنِّي اَعُوذُ بِكَ مِنَ الْهَمِّ وَالْحَزَنِ وَاَعُوذُ بِكَ مِنَ الْعَجْزِ وَالْكَسَلِ وَاَعُوذُ بِكَ مِنَ الْجُبْنِ وَالْبُخْلِ وَاَعُوذُ بِكَ مِنْ غَلَبَةِ الدِّينَ وَ قَهْرِالرِّجَالِ

Manası: “Allahım! Gam ve kederden, acizlik ve tembellikten, korkaklıktan, borcun çoğalıp, insanların baskısından sana sığınırım” demekdir.

Hazret-i Ebî Ümâme (R.A.) bu duanın hürmetine az bir müddet sonra Cenâb-ı Hakkın hem borçlarını ve hem de sıkıntılarını def’ettiğini haber vermişdir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.