Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Haziran 2022
ilahirahmet
Anasayfa » Etkili Dualar » Çok Büyük Şükür (Hamd) Duası

Çok Büyük Şükür (Hamd) Duası

Çok Büyük Şükür (Hamd) Duası

Çok Büyük Şükür (Hamd) Duası

Çok Büyük Şükür (Hamd) Duası

Çok Büyük Şükür (Hamd) Duası

يا رب لك الحمد كما ينبغى لجلال وجهك ولعظيم سلطانك

Ya Rab, lekel hamdu kemâ yenbağî li celâli vechike ve li azîmi sultânike

Ey Rabbim! Senin zâtının celaline ve senin hâkimiyetinin azametine layık şekilde sana hamd olsun

Ya Rab, lekel hamdu kema yenbaği li celali vechike ve li azimi sultanike” ‘Ey Rabbim! Senin zâtının celaline ve senin hâkimiyetinin azametine layık şekilde sana hamd olsun

Bu dua ile ilgili hadis rivayeti ise şöyledir:

İbn Mace, Beyhakî ve Taberanî’nin Abdullah b. Ömer’den yaptıkları rivayete göre Hz. Peygamber (a.s.m) şöyle buyurmuştur:

“Allah’ın kullarından bir kul, ‘Ya Rabb, lekel hamdu kema yenbeği li celali vechike ve li azimi sultanike’ duasını okudu. İki melek bunun sevabını yazmakta zorlandılar; nasıl yazacaklarını bilemediler. Bu sebeple, göğe çıktılar ve dediler ki: ‘Ey Rabbimiz! Senin kulun öyle bir şey söyledi ki, onu nasıl yazacağımızı bilemiyoruz’ Allah -kulunun ne dediğini bildiği halde-, ‘Kulum ne dedi?’ diye sordu. Melekler: ‘Ya Rab! O şöyle dedi: ‘Ya Rabb, lekel hamdu kema yenbaği li celali vechike ve li azimi sultanike’ diyerek cevap verdiler. Bunun üzerine yüce Allah: ‘kulum ne söylediyse, siz onu olduğu gibi yazın; zaten kulum sonunda bana gelecek ve ben onun mükâfatını vereceğim.” (bk. Kenzu’l-Ummal, h. No: 5127)

Selam ve Dua ile…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz