Rüyada Görülen Hapishane Neye Delalettir?

Rüyada Görülen Hapishane Neye Delalettir?

Rüyada Görülen Hapishane Neye Delalettir?
Rüyada Görülen Hapishane Neye Delalettir?

Rüyada görülen hapishane adi hapishane olursa rüya sahibinin borçla mahkum edilmesine, eğer siyasi olursa, meydana gelecek üzüntü, keder ve şiddete, meçhul hapishane ise dünyaya yorumlanır.

Hapishane şiddetli ve meşakkatli hanıma, düşman tarafından meydana gelecek hileye yorumlanır.
Hapishane itham edilmeye, büyük adamlara yaklaşmaya, kabre, borca, hastalık veya azminde meydana gelen kusur ve tembellik sebebiyle yolculuğu terk ederek oturmaya, fakirlik ve rahatsızlığa yorumlanır.

Rüyada hapishaneye girmek uzun ömre ve dostlarla bir araya gelmeye yorumlanır.
Hapishane üzüntü ve kederdir. Rüyada hapishaneyi tercih eden kimse günahtan korunur.
Hapishaneden çıktığını gören kimse hastalıktan kurtulur. Hapis olan bir kimse rüyada hapishanenin kapılarının açılmış olduğunu görse hapislikten kurtulur.
Rüyada, hapishane içerisine ışık giren bir pencere görmek veya hapishanenin tavanının gitmiş ve yıldızların meydana çıkmış olduğunu görmek, yine o kimsenin hapisten kurtulmasına yorumlanır.

Bazı yorumcular bir kimse rüyada zindanda olduğunu görse Yusuf Aleyhisselamın kıssasına binaen o kimsenin dualarının makbul olmasına, üzüntü ve kederden kurtulmasına yorumlanır, derler.
Bir kimse rüyada kendisinin meçhul bir zindandan veya dar bir evden geniş bir yere çıktığını görürse, eğer rüya sahibi hasta ise veya bir sıkıntı içinde bulunuyorsa onun hastalıktan kurtulmasına ve sıkıntıdan rahata kavuşmasına işarettir.
Bir kimse rüyada evi içerisinde prangaya vurulduğunu görürse, o kimse hayra erişir ve hayırlı olan şeyleri çoluk çocuğunda görür.
Rüyada bilinmeyen bir evde hapis olduğunu gören kimse o evden bir kadınla evlenir ve ondan eline mal ve evlat geçer.

Kendisinin prangaya vurulduğunu ve sıkıntı içerisinde bulunduğunu gören kimse korktuğundan ve kaçındığı şeylerden kurtulur.
Rüyada bir hapishane yaptığını gören kimse hak ve doğru yolu gösteren bir zatla karşılaşır.
Hapishane hamama da yorumlanır.
Bazen hapishane kişiyi tasarruf ve hareketten meneden hastalığa, gururlanmaya, batıl ve beyhude şeylere itimat edip aldanmaya, bazen de cehenneme yorumlanır. Çünkü cehennem günahkar ve kafirlerin zindanıdır.