Sıkıntılar için Çok Etkili Tesbihat

Sıkıntılar için Çok Etkili Tesbihat 

Sıkıntılar için Çok Etkili Tesbihat
Sıkıntılar için Çok Etkili Tesbihat

Bu dua / tesbihat yüce Allah'ın katında en sevimli kelimeleri içerir. Şükür tesbih tevhid ve muhtemel ismi azamlar bu tesbihatta geçmektedir. Her kim ne hayırlı niyet ile okumaya devam eder ise inşallah niyeti hasıl olur. Yüce Allah'a sığınıp ona hakkı ile tevekkül eden muhakkak karşılığını alır. Burada en önemli noktalar ise hakka hüsnü zan ile hüzün ile namaz ile yüce yaradana yönelmektir.
Allah yardımcınız olsun. Allah'ın selamı ve selameti üzerinize olsun.

Okunuşu: Subhânallâhi velhamdulillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber, Ve lâ havle ve lâ quvvete illâ billâhil aliyyil azîm

Anlamı: Allah bütün noksan sıfatlardan münezzehtir, bütün hamdler ona mahsustur. Allah'tan başka ilah yoktur, Allah en büyüktür.Azamet sahibi Yüce Allah’tan başkasında güç kuvvet ve kudret yoktur.

Arapçası: سُبْحَانَ اللهِ وَالْحَمْدُ للهِ وَلاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ وَاللهُ أَكْبَر وَلاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ

Bu tesbihat hakkında kitaplar dolusu bilgi yazılsa yine de eksik kalır. Şükrü zikri tevhidi ve ismi azamları içerisinde barındıran muhteşem bir tesbihattır. Bu tesbihatı günlük en azından 100 defa okumak çok faziletlidir.