Borçlardan Kurtulmak için Sabaha Karşı Yasin Süresi Okuyun

Borçlardan Kurtulmak için Sabaha Karşı Yasin Süresi Okuyun
Borçlardan Kurtulmak için Sabaha Karşı Yasin Süresi Okuyun

Borçlardan kurtulmak (Halas olmak) için;

Sabaha karşı güzelce abdest alın 2 rekat namaz kılın, selam verdikten sonra borçlardan kurtulmak için niyet ederek, kıbleye yönelerek (3) Yasin süresi okuyun,bu tertibe 7 gece devam edin.

Bu tertibe devam eden kulunu  Allahü Teâlâ  İnşallah borçlarından kurtarır.

Her  yasin süresi bitince  1 defa en az  salaten Münciye okuyun.

Salaten münciye;

“Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî’il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât ve terfe’unâ bihâ a’lâ’d-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât birahmetike Yâ erhame’r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni’mel vekîl, ni’mel mevlâ ve ni’me’n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke’l-masîr.”


Duânın Mânâsı:
“Allahım! Efendimiz Muhammed’e (sav) ve onun ehli beytine salât et. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır.”